V roce 2014 byl ukončena spolupráce s městskou částí Praha 6.
Expozice byla přemístěna do nové galerie v Anderleho rodném městysi Pavlíkově.
Tyto stránky jsou tedy pouze pro informaci a připomenutí.

Stálá exposiceV listopadu 2003 vzniklo významné kulturní centrum v nově rekonstruované Pelléově vile . Na ploše 300 čtverečních metrů je zde instalována stálá exposice Anderlových děl spolu s jeho sbírkou primárního umění Afriky.
Koncepčním jádrem Pelléovy vily - Galerie Anderle - je stálá expozice celoživotní tvorby Jiřího Anderle, která se konfrontuje s ukázkami z autorovy rozsáhlé sbírky primární africké plastiky. Od 60. let se vizuální řeč Jiřího Anderle inspiruje právě primárním uměním; instalace je proto koncipována v duchu evokativního „přímého dialogu" mezi artefakty primárního umění a soudobým výtvarným projevem. Výstavy v KABINETU GRAFIKY a v galerii IN CAMERA souzní s hlavní exposicí, zaměřujíc se na dialog umění primárního s uměním současným. Tím, že představují jak začínající, mladé tak i vyzrálé umělce naplňují program nadace.
Půdní prostor je věnován působivě prezentované kolekci africké plastiky (figury, figurální sousoší, fetiše, hudební nástroje, masky). V posledních dvou dekádách se jeho sbírka výrazně rozrostla a dnes obsahuje díla zásadního významu.